top of page
podujatia

Michala Jariabková: rozLOŽ

autorská výstava malieb

8.12.2019

Autorka vychádza z realistickej predlohy, ktorú výtvarne úplne rozloží a tak sa z pôvodnej mačky stáva jednoduchý fľak. Ak si predstavíme, že maľuje realitu, tak sa nám núka otázka: čo je to za realitu? Je taká istá ako moja? Máme odlišné reality? Je pravdivejší pohľad alebo skutočnosť? Čo je pravda a čo lož? Vitajte vo svete machúľ!

Uhol pohľadu

minifestival

13.9.2019

Komorné kultúrne centrum TICHO a spol. sa v spolupráci s divadlom mentálne znevýhodnených hercov Stopy snov rozhodlo zorganizovať minifestival Uhol pohľadu, ktorým chcú divákom odkomunikovať reálne problémy ľudí trpiacich mentálnym hendikepom, ktoré sú častokrát marginalizované, alebo dezinterpretované zdravou väčšinou.

Tibor Minich: Introspekcia

výstava kresieb

18.10.2018

Tibor Minich predstavuje expresívnu kresbu z ateliéru Krídla. Jeho diela sú výrazné, farebné, často s intenzívnou zámernou štruktúrou. Nechýbajú rýchle, sústredené ťahy pastelom, ktoré sú typické pre expresívnu tvorbu. Obrazy sú očarujúce najmä svojou vtipnou výtvarnou skratkou a farebnou štylizáciou.

Nehráme sa, hráme!

výstava divadelných fotografií

9.9.2018

Predstavujeme Vám výstavu veľkoplošných fotografií hercov divadelného zoskupenia Stopy snov. Herecké výrazy v čierno-bielej. 
Nehráme sa, hráme! znamená nehrať sa na hercov, ale naozaj sa nimi stať. Zároveň to znamená, že nie je hra ako hra. Za každým divadelným výrazom zobrazeným na fotografii je príbeh človeka, ktorý sa stal hercom.

Michala Jariabková: TEXTil

výstavný happening o texte a textile

23.3.2018

Jednodňový happening v Paralelnej Polis ukázal, že aj obrazy a oblečenie s autorskými maľbami sa dajú predať za kryptomeny. Michala Jariabková tu predviedla hodvábne maľované blúzy, detské body s príšerami pre nielen príšerné deti a vyšívané obrazy. To všetko vtipne doplnené bizarnými úryvkami z detských riekaniek.
Pri príležitosti tejto výstavy sme Michale pripravili webstránku s prezentáciou jej tvorby.

Po stopách

multižánrový retrospektívny večer

12.12.2017

Mutižánrový večer mal za úlohu predstaviť pôsobenie Stôp snov od ich začiatkov až po súčasnosť. Odštartovala ho krátka etuda, nasledovala projekcia videodokumentu, kde ste si mohli vypočuť autentické výpovede zakladateľov aj spolupracovníkov. Večer uzatvorila opäť krátka etuda. Celé podujatie sprevádzala dokumentárna výstava.

Juraj Frištacký: IBA

autorská výstava perokresieb

5.12.2017

Juraj Frištacký zachytáva vo svojich perokresbách členitý svet plný pitoreskných detailov. Formát pokrýva plošne koncipovaný priestor s centrálnymi hrdninami. Z obsahového hľadiska ide naozaj o hrdinov - Adama a Evu, anjelov, hrdinov bájí, rozprávok aj skutočnej histórie.

Z ničoho nič

výstava recyklovaného oblečenia

21.10.2017

Výstava ukazuje série outfitov kombinovaných z autorsky upravených kusov vyradeného a poškodeného oblečenia. Oblečenie bolo reparované, upravené jednoduchým zásahom (strihaním, šitím, aplikáciami a maľbami).

Autorky modelov: Martina Lukáč Jakubcová a Alžbeta Marendiaková

Michala Jariabková: Nielen snívať

autorská výstava malieb

15.1.2017

Výstava Michaly Jariabkovej nám ukazuje, že ak snívame s otvorenými očami a občas sa na svet pozrieme aj s trochou inakosti, z iného uhla pohľadu alebo aj úplne naruby, tak to môže byť hlavne veľká sranda. Zároveň to môže byť aj krok vpred v prijatí seba same aj v prijatí ostatnými.

N.6

výstava fotografií

21.10.2016

Výstava čiernobielych fotografií hereckých výrazov. Figurálne fotografie zachytávajú hercov Stôp snov so všetkým, čo sa za pár rokov pôsobenia na scéne naučili. Ukazujú hercov bez ohľadu na pôvod, vzdelanie, či obmedzenia, ktorým,  v rôznej miere, čelí každý z nás.

Výtvarné jednohubky

divadelníci výtvarníkmi

7.4.2016

Výstava predstavuje divadelníkov - hercov, režiséra, dramaturgov - ako výtvarníkov. Každý sa na chvílu vymanil zo svojej divadelnej role a vyjadril sa čisto vizuálne. Ochutnajte niečo malé a chutné z divadelnej kuchyne!

Please reload

bottom of page